dzisiaj: sobota 27 listopada 2021
Akcesoria dla psów - czyli wszystko dla psa od A do Z Rss Submit
Sty
05
Ostatnia aktualizacja: Sobota, 06 styczeń 2018 drukuj wyślij

Szelki dla yorka

Szelki dla yorka

Otrzymujemy od Państwa na nasz formularz kontaktowy coraz więcej zapytań odnośnie psów rasy yorkshire terrier a dokładniej rzecz mówiąc chodzi nam o to aspekt czy lepiej jest kupić yorkowi obrożę czy też szelki. Zdania osób są bardzo podzielone gdyż na ogół większość z nas przyzwyczajona jest do ubierania yorkowi standardowej obroży, jednak czy ten rodzaj zabezpieczenia przed ucieczką psa na spacerze jest najlepszy? Naszym zdaniem zdecydowanie nie! Konsultowaliśmy się niedawno temu z kilkoma lekarzami weterynarii którzy   niemal jednoznacznie stwierdzili że spora grupa psów tej rasy ma duże kłopoty z tchawicą/krtanią (fachowa nazwa - zapadanie się tchawicy). Objawem tejże przypadłości jest nieustanny kaszel, pochrapywanie a w drastycznych przypadkach nawet zadławianie się yorka. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce właście podczas spacerów z yorkiem po parku kiedy to nasz pupil nie idzie na lużno zwisającej przy naszej nodze smyczy tylko wyrywa się do przodu. Wówczas to właśnie obroża uciskając okolice krtani powoduje zapadanie się jej co z kolei skutkuje niewydolnością oddechową psa. Musimy jednak w tym miejscu zaznaczyć że taka sytuacja ma miejsce wśród nielicznej grupiy tej rasy jednak gdy tylko zauważą Państwo opisywane przez nas symptomy choroby proponujemy udać się do lekarza weterynarii by ten zbadał naszego yorka i wewntualnie potwięrdził bądź też zaprzeczył nasze przypuszczenia. Jeżeli jednak lekarz potwierdzi diagnozę najlepszym rozwiązaniem będzie wyeliminowane zwykłej obroży z garderiby yorka orza zastąpienie jej wygodnymi  bezpiecznymi szelkami.

Obecnie na rynku zoologicznym dostępna jest masa różnego rodzaju szelek dla małych psów. Sklepy oferują nam zarówno szelki dla yorka wykonane z paska parcianego jak i uszte z wygodnego i oddychającego materiału typu soft. Te pierwsze niestety nie można zaliczyć do bardzo komfortowych ponieważ parciany pas z którego są one wykonywane najczęściej jest bardzo sztywny przez co wrzyna się w skórę yorka powodując bardzo często podrażnienia a nawet otarcia. 

 

parciane szelki dla yorka

 Parciane szelki dla yorka 

Jak widać na powyższym obrazku szelki wykonane zostały z mocnego ale także dość sztywnego paska który wyposażony został w szere klamer i ściągaczy dzięki którym szelki można dokładnie dopasować do indywidualnych rozmiarów psa. Zaletą prezentowanych szelek jest fakt że są niezwykle lekkie. Kolejnym ich plusem jest cena - dzięki niskobudrzetowym materiałom szelki dla yorka wahają się w cenie pomiędzy 15 a 45 pln. 

Kolejnym produktem z tej serii są szelki szerokie - czyli uszyte ze specjalnej formy i wysokiej jakości materiałów dzięki czemu doskonale przylegają do ciała yorka a co najważniejsze nie powodują zadnych otarc na skórze. Takie szelki są również bardzo łątwe w zakładaniu oraz ściąganiu gdyż zamiast standardowych plastikowych zatrzasków posiadają rzepy które bardzo mocno trzymają całość. Ten kształt szelek najczęściej dodatkowo zdobiony jest różnymi haftami lub cyrkoniami które dodatkowo upiększają wygląd zewnętrzny yorka. 

szelki dla yorka 

szelki dla yorka oferowane przez markę York Design

Oceń artykuł
100%
0%
Ocen: 1