dzisiaj: sobota 27 listopada 2021
Akcesoria dla psów - czyli wszystko dla psa od A do Z Rss Submit
Gru
31
Ostatnia aktualizacja: Czwartek, 04 styczeń 2018 drukuj wyślij

Szukamy dobrego sklepu zoologicznego

Szukamy dobrego sklepu zoologicznego

Z roku na rok przybywa coraz więcej sklepów zoologicznych - zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Nie od dziś wiadomo że branża zoologiczna przynosi spore dochody dlatego jak grzyby po deszczu powstają co raz to nowe markety. Według nas to bardzo dobre posunięcie gdyż jeszcze kilkanaście lat temu potentatami w branży było dosłownie kilka firm które na swoich produktach uszyskiwały dość duże marże. Dzisiaj ten problem powoli odchodzi w niepamięć, ponieważ ogromna ilość sklepów zoologicznych wymusza na każdym z nich walkę o swojego klienta a co za tym idzie coraz to niższe ceny na oferowane produkty.

Niestety aby klienci ocenili wybrany sklep zoologiczny na bardzo wysokim poziomie  musi on posiadać bardzo szeroką ofertę produktów nie tylko dla kota i psa ale również pozostałych małych i dużych zwierzaków - są przecież w śród nas które lubią węże ptaki, rybki słodkowodne oraz morskie a nawet owady i każdy z nich ma swoje wymagania oraz potrzeby nie tylko żywieniowe ale także wychowawcze. Tak więc dobry sklep zoologiczny powinien mieć w swojej ofercie niemal wszystko - począwszy od najlepszej karmy dla psa a skończywszy na wyściółce legowiska dla chomika lub świnki morskiej. Niestety taki stan rzeczy wiąże się z ogromnym przedzięwzięciem logistycznym i magazynowym dlatego nie każdego na to stać co z kolei prowadzi do tego że w ofercie sklepu małopowierzchniowego znajdziemy tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy takie jak karmę dla psa i kota, zwirek a także w najlepszym wypadku kilka topowych gatunków ryb słodkowodnych. Jednak firmy które mają duży potencjał finansowy i logistyczny potrafią przekuć swoje przedsięwzięcie w czyste złoto bowiem dobrze wyposażony sklep zoologiczny generuje ogromne przychody - co zresztą pokazują dobitnie niemal wszystkie branżowe publikacje (np. Rynek Zoologiczny). Ponad osiemdziesiąt procent dobrze prosperujących sklepów zoologicznych posiada swoje odzwierciedlenie w internecie gdzie oferuje swoje produkty on line - i tutaj również jak wskazują branżowe ankiety jasno można stwierdzić iż z roku na rok przybywa coraz więcej nowych klientów - przekłada się to oczywiście relatywnie na zyski omamwianych podmiotów. 

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje kilkanaście dobrze prosperujących sklepów zoologicznych które posiadają swoje sklepy zoologiczne porozrzucane w różnych miejscach naszego kraju. Do czołowych można zaliczyć: 

  • Krakvet
  • Karusek
  • Kakadu
  • Animalia
  • Fera
  • Animalia

 Oczywiście jest ich o wiele więcej jednak powyższe firmy przodują w rankingach sprzedaży akcesoriów zoologicznych. 

Oceń artykuł
0%
100%
Ocen: 1